Výpověď ze stavebního spoření podáváme v případě, že chceme definitivně ukončit naše spoření na stavebním spoření. V článku se dozvíte, za jak dlouho vám peníze dorazí na váš bankovní účet.

Jak podat výpověď ze stavebního spoření ?

Výpověď ze stavebního spoření se musí vždy podat v písemné formě. Většinou je třeba vyplnit žádost o vypovězení smlouvy. Žádost musí vždy obsahovat i vaše podpisy.

Kdy dorazí peníze ze stavebního spoření na účet ?

Poté co podáte stavební spořitelně výpověď ze stavebního spoření začíná běžet lhůta 3 měsíců. Do 3 měsíců vám musí stavební spořitelna zaslat peníze na vámi uvedený bankovní účet. Často je možné peníze poslat i pomocí poštovní poukázky, kdy si peníze vyzvednete na pobočce České pošty. Je také důležité vědět, že samotná výpovědní lhůta začíná běžet až od prvního dne následujicího měsíce. Výpověď ze stavebního spoření tedy podáte 5.1. Takže lhůta běží až od 1.2 a peníze vám tedy dorazí na účet až po 1.5.

Výpověď ze stavebního spoření podávejte po konci vázací doby

Pokud chcete získat veškerou státní spoření, kterou jsou nashromáždily po dobu vašeho spoření na vašem stavebním spoření, tak musíte podat výpověď ze stavebního spoření až po skončení vázací doby. Dříve byla vázací doba 5 let, dnes je vázací doba o 1 rok více, tedy 6 let. Pokud by jste vypověděly smlouvy před vázací dobou, tak přijdete o veškerou podporu.

Zato cílovou čátku nemusíte naspořit celou a přesto budete mít právo na plnou státní podporu. Hlavní tedy je dodržet vázací dobu.