Úvěr ze stavebního spoření je jednou z možností jak můžete financovat vaše bydlení. V článku najdete kalkulačku pro výpočet úvěru ze stavebního spoření.

Stavební spoření

Stavební spoření má v České republice založené téměř každý, většina lidí však využívá stavební spoření pouze pro zhodnocování svých peňez. Jen málo lidí využívá jak spoření, tak úvěr ze stavebního spoření. I přes změny, které udělala vláda zůstává stavební spoření stále hodně výhodné.

K čemu slouží úvěr ze stavebního spoření ?

Úvěr ze stavebního spoření je účelový úvěr, to znamená že musíte peníze z tohoto úvěru využít účelově. Můžete koupit nemovitost (byt či rodinný domek), můžete však také opravit a zrekontruovat vaší stávajicí nemovitost. V mnohých případech můžete být Úvěr ze stavebního spoření výhodnější než klasická hypotéka od hypotečních bank.

Co je třeba zadat do kalkulačky pro výpočet úvěru ?

Do kalkulačky je třeba zadat celkovou částku, kterou budete potřebovat. Zhruba polovinu této částky si budete muset našetřit ve spoření na stavebním spoření. Zbylou částku vám stavební spořitelna poskytne jako řádný úvěr ze stavebního spoření. Je však třeba splnit podmínky, více informací o podmínkách najdete v článku úvěr ze stavebního spoření.