Skončilá vám právě vázací doba u vašeho stavebního spoření a přemýšlíte o ukončení stavebního spoření ? Pak je zrovna pro vás tento článek o ukončování smlouvu stavebního spoření.

Jak ukončit stavební spoření ?

Ukončení stavebního spoření je v dnešní době opravdu hodně jednoduché, stačí vyplnit žádost o ukončení vašeho stavebního spoření. Každá stavební spořitelna má svoji vlastní žádost o ukončení. Můžete si jí buď vyzvednou ve stavební spořitelně, nebo je často možné si jí stáhnout online z webových stránek stavebních spořitelen.

Jak dlouho budu čekat na peníze ze stavebního spoření ?

Podáním žádosti o ukončení stavebního spoření začíná běžet 3 měsíční lhůta do které vám musí peníze ze stavebního spoření dorazit na váš bankovní účet. Samotná lhůta však začíná vždy běžet, až od začátku nového měsíce. Žádost tedy podáte v dubnu, lhůta začíná běžet v květnu a peníze dorazí na váš bankovní účet až v srpnu.

Ukončení stavebního spoření, tak aby jsem nepřišly o státní podporu

Ukončení stavebního spoření načasujete tak, aby jste nepřišly zbyteně o státní podporu. Pokud chcete získat státní podporu od státu, tak musíte dodržet celou vázací dobu. Vázací doba byla dříve 5 let, dnes je tato vázací doba o 1 rok delší, tedy celých 6 roků. Bylo by zbytečné, kvůli předčasnému výběru příjít o celou státní podporu.