Stavební spoření s Liškou je velmi oblíbené. Českomoravská stavební spořitelna má maskoka lišku a proto zlidověl název Liška. V článku se dozvíte více informací o stavební spoření s Liškou.

K čemu slouží stavební spoření ?

Stavební slouží může mít dvě různé funkce. Bud můžete používat stavební spoření ke spoření peňez. Státní podpora je v současné době 2 000 Kč ročně. Hodně lidí si také bere účelové úvěry ze stavebního spoření. Je vhodné zejména pokud vám stačí menší částka.

Stavební spoření s Liškou – tarif Perspektiv

Tarif Perspektiv je určen zejmén pro lidi, kteří chtějí využít stavební spoření ke spoření. Úrok z vkladů je ve výši 2 % p.a. Pokud by jste nakonec čerpaly nějaký ten účelový úvěr, tak roční úrok by byl 4,8 % p.a. Ke schválení úvěru je třeba naspořit 35 % z cílové částky.

Stavební spoření s Liškou – tarif Atraktiv

Tarif Atraktiv je zase naopak určen pro lidi, kteří chtějí čerpat úvěr ze stavebního spoření. Úrok z vkladů je 1 % p.a. , je tedy o polovinu nižší než u tarifu Perspektiv. Zato úvěr vás vyjde o hodně levnějši, roční úroková sazba je nastavena na 3,7 % p.a.. Je tedy o celých 1,1 % p.a. nižší než u předchozícho tarifu.