Stavební spoření České spořitelny si můžete sjednat díky stavebnímu spoření s názvem Buřinka. V článku se dozvíte více informací stavebním spoření od České spořitelny.

Jak využít stavební spoření ?

Jsou dvě hlavní možnosti jak můžete využít stavební spoření. První je, že budete stavební spoření využít pouze ke spoření peňez. Druhou možností je, že si časem vezmete účelový úvěr od stavebních spořitelen. Tyto úvěry mají často výhodný roční úrok.

Stavební spoření České spořitelny: Buřinka

Stavební spoření České spořitelny s názvem Buřinka je určena pro fyzické osoby. Cílová částka musí být minimálně 40 000,- Kč, menší cílová částka není povolena. Za uzavření stavebního spoření můžete zaplatit pouze 0,5 % z cílové částky. Vklady jsou na stavebním spoření pojištěné až do výše 100 tis. EUR ( v současnosti to je 2 500 000 Kč). A to na stavebku málo kdo přesáhne.

Co musíte splnit pro úvěr ze stavebního spoření ?

Aby jste mohly získat úvěr ze stavebního spoření, tak je nutné aby jste měly stavební spoření založené minimálně 24 měsíců (tedy 2 roky). Je také potřeba naspořit minimálně 40 % cílové částky. Dále musíte mít dostatečně vysoké hodnotící číslo. U Buřinky musíte dosáhnout bodového ohodnocení ve výši 220 bodů.