V článku se dozvíte v jaké výši je v současné době státní příspěvek na stavební spoření. Došlo k určitým změnám, kdy byl státní příspěvek od státu výrazně snížen.

Stavební spoření na spoření i úvěry

Stavební spoření mohou lidé využívat jak na spoření svých volných peňez, tak si také mohou vzít úvěr ze stavebního spoření. Většina lidí používá stavební spoření pouze ke zhodnocování svých volných úspor. Úvěry jsou vhodné zejména při financování levnějších nemovitostí.

Státní příspěvek na stavební spoření: jeho výše

Státní příspěvek na stavební spoření může být v současné době maximálně 2000 Kč. Počítá se to jako 10 procent ze zaslaných vkladů. Ročně je tedy nejvýnosnější na stavební spoření zaslat 20 000 Kč (Lidé, kteří mají stavební spoření déle, mohou zaslat o něco méně. Částku vypočítáte jako 20 000 Kč – úrok z vkladů a díky tomu pak získáte maximální roční podporu ze stavebního spoření). Tyto podmínky platí nejen pro nové smlouvy, ale i pro starší smlouvy. Tyto současné podmínky jsou tedy platné pro každého.

Státní příspěvek na stavební spoření: forum, diskuze

Myslíte si, že se bude státní příspěvek na stavební spoření dále snižovat nebo bude zachován v současné výši ? Jaké jsou vaše celkové zkušenosti se stavebním spořením ? Svoje názory piště do komentářů pod článek.